Cephe Seramikleri

Cephe Uygulamasinda Kullanilacak Seramik Karolarin Porselen Masseli olmasi gerekmektedir Bu detay dis kosularda kullanılacak tum uygulamalarda geçerlidir Poselen Ozelligi gereği su emmesi minimumda olması sebebiyle don ve vb hava koşulların altında patlamak, çatlak vb sorunları engeller.

Decovita Porselen Kolleksiyonu icin Lütfen linke tiklayiniz.

Cybele Tile urunleri 

Ege Seramik Cephe Urunleri

Slim Seramik 3mm ve 5mm 1000*3000 XL seramik

 

Bunun yanında Cephe kullanılan Porselen Karolar Rektifiyeli olmalıdır. Gonyede ve Rektifiye edilmemiş karolar seramik Cephe uygulamasında Goruntu bozukluklarına sebep olacaktır. Ayrica reftifiye edilmiş Porselen Karolarin ayni cephede kullanılan tümü ayni ölçüye rektifiye edilmelidir. ornegin 600×1200 rektifiye bir karo yanina 595×1195 bir karo kullanılamaz. Yine ayni Cephe de kullanılacak Porselen Karonun ayni veya ayırt edilemeyecek kadar az farkli tonda olması gerekmektedir. Ton farkliliklari Seramik Cephe uygulamalarında görünüşe bozukluklarına sebep olacaktır. Yine Bu karolarda kulak ve Konkavlik TSE degerlerinin altında olmalıdır. Cephe imalatlarında Seramik Karonun duzgunlugu tercih sebeplerinin basında gelmektedir.

Seramik Cephe uygulamalarında Eger mümkünse Fiber file ile güçlendirilmiş ürünler kullanılması onerileri (zorunluk degildir) bir kaç kat yükseklikte olan binalarda dahil dis bir darbe alması sonucu parca kiriklarinin dökülmesi file ile engellenir. Fiber takviye filesi Seramikte damperli cam uygulaması benzeri bir dayanim  gösterir.

Dis Cephe uygulamalarında Kullanilacak Seramik (porselen masse) ürünlerin yüzey secimleri Tercihe gore Mat, Parlak veya yari Parlak olabilir. Rolyefli yüzeyler Çok toz alan bolgelerde kullanılması önerilmez.

Decovita Cephe uygulamalarında Sagur Effect,Metalik yüzey Sugar effect, Mat HDR, Beton Yuzeyli Mat, Ahsap seri mat ürünler Çok tercih edilen Ürünlerdir.

Ultra Nano white Decovita Parlak (full lappato) ürünleri çok toz ve rüzgari fazla alan bolgelerde on plana cikmaktadir (iraq, Azerbaijan  vb )

Cephe uygulamalarında Seramik firesi yapılan karolaja bağlı olmakla birlikte sabtiye firesi dahil minimum %8 hesaplanmalidir .bir çok projede bu oran %15 leri bulmaktadır.

 

Cephe Seramiginin ebatları imalatın yapilacagi cephe yüzey alanına ve pencere, Sove, balkon, kat yükseklikleri vb detaylara gore karolaj yapilarak secilebilir. Gunnel uygulamalarda kullanılan ebatlar gen olarak 60x120cm ölçülerdir. Fakat bahsettigimiz detaylara bağlı olarak 20×20, 45×90, 60×60, 80×160, 90×180, 100×300 gibi ölçülerde cephe uygulamalarında sıkça kullanılmaktadır.

Cephe Uygulamalarında Kullanılan Seramik tavsileri

Decovita

Mat: Clay, Earth , Crossover, Cesano

Sugar, Cross over, Pietra Black

HDR wood Ahsap Seramikler